Blog oświetlenie
Famlight - piękno szkła, magia światła
Profile aluminiowe Lumines
Taśma PRIME 1600 LED COB 5W 3000K IP66 24V Linia światła
Opis
Taśma LED 320 COB 24V 3000K 5W IP66 9mm 5m 500lm/m PRIME - 5905378211063
Taśma LED 320 COB 24V 3000K 5W IP66 PRIME od marki LED line PRIME to innowacyjne źródło światła, które charakteryzuje się doskonałą efektywnością i wysoką jakością wykonania. Oferując jasność na poziomie 500 lm przy mocy 5 W, zapewnia wydajność świetlną wynoszącą 100 lm/W. Dzięki klasie szczelności IP66 taśma jest odporna na wodę oraz pył, co czyni ją idealnym rozwiązaniem do różnorodnych zastosowań.
| Klasa Energetyczna 2019/2015 | F |
| Gwarancja | 5 |
| Moc | 5 W / m |
| Napięcie | 24 V DC |
| Temperatura barwy światła | 3000 K |
| Barwa światła | Biała |
| Klasa szczelności | IP66 |
| Sekcja cięcia | 5 cm |
| Wydajność świetlna | 100lm |
| Okres trwałości L70B50 | 50000h |
| L80B*- różnica B10–B50 ≈ 1% (według LightingEurope)-pomijalna | 35000h |
| Funkcja ściemniania | PWM |
| Kroki MacAdama | ≤3 |
| Całkowity strumień świetlny (metr) | 500 |
| Prąd (metr) | 0,20 |
| Kąt świecenia | 180 |
| Typ diody | COB |
| Ilość diod | 1600 |
| Kompatybilny typ ściemniacza | PWM |
| Laminat (kolor) | Biały |
| Laminat (grubość) | 2 |
| Ilość diod (metr) | 320 |
| Typ taśmy klejącej | 3M 300 LSE |
| Temperatura pracy | `-30 ÷ 45 |
| Do zastosowań | Wewnątrz i zewnątrz pomieszczeń |
| Wysokość | 3,5 |
Zastosowanie taśm LED ze względu na barwę światła:
Barwa ciepła (2700K – 3500K) – świetnie sprawdza się w pomieszczeniach sprzyjających wypoczynkowi.
Barwa neutralna (4000K – 4500K)- jest najbardziej zbliżona do światła dziennego, dzięki czemu oddanie barwy przedmiotów jest najbardziej rzeczywiste . Przeznaczona do miejsc, gdzie nasz narząd wzroku będzie wystawiony na wysiłek. Pobudza do działania i sprzyja skupieniu się, zalecana do użytku domowego oraz biurowego.
Barwa zimna ( 5500K- 11000K)- barwa dająca światło intensywnie zimne, wprowadzające poświatę w odcieniu zbliżonym do błękitu. Najczęściej stosowana jako oświetlenie reklam, oświetlenie w gabinetach czy marketach.
Podana cena dotyczy odcinka 1m. 1m to najmniejsza ilość jaką można kupić. (oczywiście taśmę można skrócić we własnym zakresie) np. chcąc zakupić 3m taśmy należy w rubryce ilość wpisać cyfrę 3. Maksymalna długość taśmy w jednym kawałku to 30 m.
Niezbędnym produktem , który należy zakupić aby taśma LED działała jest zasilacz do taśm LED. W zależności od jej wybranego rodzaju, będzie to zasilacz na 12V lub 24V. Dodatkowym elementem są profile aluminiowe. Stosuje się jako wykończenie i nadanie estetyki montowanemu oświetleniu LED. Spełnia również bardzo ważną rolę jaką jest odpowiednie odprowadzanie ciepła, które jest wydzielane przez taśmy LED. Profile aluminiowe LUMINES występują w pięciu kolorach: czarny, biały, inox, srebrny anodowany, srebrny surowy. W naszej ofercie dostępne są również sterowniki do taśm LED, dzięki którym obsługa oświetlenia będzie wygodniejsza i łatwiejsza a przypadku taśm RGB jest to produkt wymagany do poprawnego działania.
