Blog oświetlenie
Famlight - piękno szkła, magia światła
Profile aluminiowe Lumines
Taśma PRIME 1600 LED COB 5W 3000K 24V Linia światła
Opis
Taśma LED 320 COB 24V 3000K 5W IP20 8mm 5m 500lm/m PRIME - 5905378211032
Taśma LED 320 COB 24V 3000K 5W PRIME marki LED line PRIME to innowacyjny produkt o efektywności świetlnej wynoszącej 100 lm/W, zapewniający jasne i naturalne światło białe o temperaturze barwy 4000 K. Dzięki zastosowaniu technologii COB, oferuje doskonałą jakość oświetlenia bez efektu migotania oraz wysokim współczynniku odwzorowania barw Ra na poziomie 90. Wpływa to na komfort wizualny oraz estetykę wnętrz.
| Klasa Energetyczna 2019/2015 | F |
| Gwarancja | 5 |
| Moc | 5 W / m |
| Napięcie | 24 V DC |
| Temperatura barwy światła | 3000 K |
| Barwa światła | Biała |
| Klasa szczelności | IP20 |
| Sekcja cięcia | 5 cm |
| Wydajność świetlna | 100lm |
| Okres trwałości L70B50 | 50000h |
| L80B*- różnica B10–B50 ≈ 1% (według LightingEurope)-pomijalna | 35000h |
| Funkcja ściemniania | PWM |
| Kroki MacAdama | ≤3 |
| Całkowity strumień świetlny (metr) | 500 |
| Prąd (metr) | 0,208 |
| Kąt świecenia | 180 |
| Typ diody | COB |
| Ilość diod | 1600 |
| Kompatybilny typ ściemniacza | PWM |
| Laminat (kolor) | Biały |
| Laminat (grubość) | 2 |
| Ilość diod (metr) | 320 |
| Typ taśmy klejącej | 3M 300 LSE |
| Temperatura pracy | -30÷45 |
| Do zastosowań | Wewnątrz pomieszczeń |
| Wysokość | 2 mm |
Zastosowanie taśm LED ze względu na barwę światła:
Barwa ciepła (2700K – 3500K) – świetnie sprawdza się w pomieszczeniach sprzyjających wypoczynkowi.
Barwa neutralna (4000K – 4500K)- jest najbardziej zbliżona do światła dziennego, dzięki czemu oddanie barwy przedmiotów jest najbardziej rzeczywiste . Przeznaczona do miejsc, gdzie nasz narząd wzroku będzie wystawiony na wysiłek. Pobudza do działania i sprzyja skupieniu się, zalecana do użytku domowego oraz biurowego.
Barwa zimna ( 5500K- 11000K)- barwa dająca światło intensywnie zimne, wprowadzające poświatę w odcieniu zbliżonym do błękitu. Najczęściej stosowana jako oświetlenie reklam, oświetlenie w gabinetach czy marketach.
Podana cena dotyczy odcinka 1m. 1m to najmniejsza ilość jaką można kupić. (oczywiście taśmę można skrócić we własnym zakresie) np. chcąc zakupić 3m taśmy należy w rubryce ilość wpisać cyfrę 3. Maksymalna długość taśmy w jednym kawałku to 30 m.
Niezbędnym produktem , który należy zakupić aby taśma LED działała jest zasilacz do taśm LED. W zależności od jej wybranego rodzaju, będzie to zasilacz na 12V lub 24V. Dodatkowym elementem są profile aluminiowe. Stosuje się jako wykończenie i nadanie estetyki montowanemu oświetleniu LED. Spełnia również bardzo ważną rolę jaką jest odpowiednie odprowadzanie ciepła, które jest wydzielane przez taśmy LED. Profile aluminiowe LUMINES występują w pięciu kolorach: czarny, biały, inox, srebrny anodowany, srebrny surowy. W naszej ofercie dostępne są również sterowniki do taśm LED, dzięki którym obsługa oświetlenia będzie wygodniejsza i łatwiejsza a przypadku taśm RGB jest to produkt wymagany do poprawnego działania.
