Blog oświetlenie
Famlight - piękno szkła, magia światła
Profile aluminiowe Lumines
Taśma PRIME 2400 LED COB 11W 3000K IP66 24V Linia światła
Opis
Taśma LED 480 COB 24V 3000K 11W IP66 9mm 5m 1100lm/m PRIME - 5905378210981
Taśma LED 480 COB 24V 3000K 11W to doskonałe rozwiązanie do oświetlenia wnętrza Dzięki wysokiej jakości diodom COB, taśma emituje jasne światło o temperaturze barwy 3000K, co sprawia, że pomieszczenie staje się przyjemne i przytulne.
Możliwość ściemniania taśmy pozwala dostosować intensywność światła do potrzeb użytkownika, co sprawia, że jest idealna do różnych zastosowań. Taśma LED 480 COB została zaprojektowana z myślą o trwałości i energooszczędności Dzięki wysokiemu współczynnikowi zachowania strumienia świetlnego oraz długiemu okresowi trwałości L70B50 (50 000 h), można cieszyć się jej oświetleniem przez wiele lat bez konieczności częstej wymiany.
Dodatkowo, taśma posiada gwarancję producenta na 5 lat, co daje dodatkowe poczucie bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu technologii COB oraz wysokiej jakości komponentów, taśma LED line PRIME zapewnia nie tylko doskonałe oświetlenie, ale również niskie zużycie energii Jest to idealne rozwiązanie do zastosowań wewnątrz pomieszczeń, gdzie ważna jest jakość światła, trwałość i oszczędność energii Taśma LED 480 COB 24V 3000K 11W to produkt, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników..
| Klasa Energetyczna 2019/2015 | F |
| Gwarancja | 5 |
| Moc | 11 W / m |
| Napięcie | 24 V DC |
| Temperatura barwy światła | 3000 K |
| Barwa światła | Biała |
| Klasa szczelności | IP66 |
| Sekcja cięcia | 5 cm |
| Wydajność świetlna | 100lm |
| Okres trwałości L70B50 | 50000h |
| L80B*- różnica B10–B50 ≈ 1% (według LightingEurope)-pomijalna | 35000h |
| Funkcja ściemniania | PWM |
| Kroki MacAdama | ≤3 |
| Całkowity strumień świetlny (metr) | 1100 |
| Prąd (metr) | 0,458 |
| Kąt świecenia | 180 |
| Typ diody | COB |
| Ilość diod | 2400 |
| Kompatybilny typ ściemniacza | PWM |
| Laminat (kolor) | Biały |
| Laminat (grubość) | 2 |
| Ilość diod (metr) | 480 |
| Typ taśmy klejącej | 3M 300 LSE |
| Temperatura pracy | -30÷45 |
| Do zastosowań | Wewnątrz i zewnątrz pomieszczeń |
| Wysokość | 3,5 mm |
Zastosowanie taśm LED ze względu na barwę światła:
Barwa ciepła (2700K – 3500K) – świetnie sprawdza się w pomieszczeniach sprzyjających wypoczynkowi.
Barwa neutralna (4000K – 4500K)- jest najbardziej zbliżona do światła dziennego, dzięki czemu oddanie barwy przedmiotów jest najbardziej rzeczywiste . Przeznaczona do miejsc, gdzie nasz narząd wzroku będzie wystawiony na wysiłek. Pobudza do działania i sprzyja skupieniu się, zalecana do użytku domowego oraz biurowego.
Barwa zimna ( 5500K- 11000K)- barwa dająca światło intensywnie zimne, wprowadzające poświatę w odcieniu zbliżonym do błękitu. Najczęściej stosowana jako oświetlenie reklam, oświetlenie w gabinetach czy marketach.
Podana cena dotyczy odcinka 1m. 1m to najmniejsza ilość jaką można kupić. (oczywiście taśmę można skrócić we własnym zakresie) np. chcąc zakupić 3m taśmy należy w rubryce ilość wpisać cyfrę 3. Maksymalna długość taśmy w jednym kawałku to 30 m.
Niezbędnym produktem , który należy zakupić aby taśma LED działała jest zasilacz do taśm LED. W zależności od jej wybranego rodzaju, będzie to zasilacz na 12V lub 24V. Dodatkowym elementem są profile aluminiowe. Stosuje się jako wykończenie i nadanie estetyki montowanemu oświetleniu LED. Spełnia również bardzo ważną rolę jaką jest odpowiednie odprowadzanie ciepła, które jest wydzielane przez taśmy LED. Profile aluminiowe LUMINES występują w pięciu kolorach: czarny, biały, inox, srebrny anodowany, srebrny surowy. W naszej ofercie dostępne są również sterowniki do taśm LED, dzięki którym obsługa oświetlenia będzie wygodniejsza i łatwiejsza a przypadku taśm RGB jest to produkt wymagany do poprawnego działania.
