Blog oświetlenie
Famlight - piękno szkła, magia światła
Profile aluminiowe Lumines
Taśma PRIME 1600 LED COB 1W 4000K 24V Linia światła
Opis
Taśma LED 320 COB 24V 4000K 1W IP20 8mm 5m 110lm/m PRIME - 5905378220379
Taśma LED 320 COB 24V 1W PRIME to wysokiej jakości źródło światła akcentowego przeznaczone do podświetlenia schodów, korytarzy czy przestrzeni komunikacyjnych w domach i hotelach. Wykorzystuje nowoczesne diody COB, które zapewniają wydajność na poziomie 110 lm/W Dostępna w wersji z przyjemną ciepłą - 4000K lub neutralną - 4000K barwą światła. Niska moc sprawia, że produkt jest niezwykle energooszczędny i może świecić przez wiele godzin, oferując elegancki efekt oświetleniowy bez stosowania kontrolerów ściemniających.
- Wysoka efektywność – aż 110 lm/W przy niskim poborze mocy
- Zastosowanie akcentowe – podświetlenie schodów, korytarzy, wnęk
- Energooszczędność – może świecić całą noc bez zauważalnych kosztów
- Łatwy montaż – elastyczna taśma z klejącym podłożem
| Gwarancja | 5 |
| Moc | 1 W |
| Napięcie | 24 V DC |
| Temperatura barwy światła | 4000 K |
| Barwa światła | Biała |
| Klasa szczelności | IP20 |
| Sekcja cięcia | 5 cm |
| Wydajność świetlna | 110 lm |
| Okres trwałości L70B50 | 30000h |
| Funkcja ściemniania | PWM |
| Całkowity strumień świetlny (metr) | 110 lm |
| Prąd (metr) | 0,04 A |
| Kąt świecenia | 180 |
| Typ diody | COB |
| Ilość diod | 1600 |
| Temperatura pracy | -20 ÷ 45 |
| Do zastosowań | Wewnątrz pomieszczeń |
| Wysokość | 2 mm |
Zastosowanie taśm LED ze względu na barwę światła:
Barwa ciepła (2700K – 3500K) – świetnie sprawdza się w pomieszczeniach sprzyjających wypoczynkowi.
Barwa neutralna (4000K – 4500K)- jest najbardziej zbliżona do światła dziennego, dzięki czemu oddanie barwy przedmiotów jest najbardziej rzeczywiste . Przeznaczona do miejsc, gdzie nasz narząd wzroku będzie wystawiony na wysiłek. Pobudza do działania i sprzyja skupieniu się, zalecana do użytku domowego oraz biurowego.
Barwa zimna ( 5500K- 11000K)- barwa dająca światło intensywnie zimne, wprowadzające poświatę w odcieniu zbliżonym do błękitu. Najczęściej stosowana jako oświetlenie reklam, oświetlenie w gabinetach czy marketach.
Podana cena dotyczy odcinka 1m. 1m to najmniejsza ilość jaką można kupić. (oczywiście taśmę można skrócić we własnym zakresie) np. chcąc zakupić 3m taśmy należy w rubryce ilość wpisać cyfrę 3. Maksymalna długość taśmy w jednym kawałku to 30 m.
Niezbędnym produktem , który należy zakupić aby taśma LED działała jest zasilacz do taśm LED. W zależności od jej wybranego rodzaju, będzie to zasilacz na 12V lub 24V. Dodatkowym elementem są profile aluminiowe. Stosuje się jako wykończenie i nadanie estetyki montowanemu oświetleniu LED. Spełnia również bardzo ważną rolę jaką jest odpowiednie odprowadzanie ciepła, które jest wydzielane przez taśmy LED. Profile aluminiowe LUMINES występują w pięciu kolorach: czarny, biały, inox, srebrny anodowany, srebrny surowy. W naszej ofercie dostępne są również sterowniki do taśm LED, dzięki którym obsługa oświetlenia będzie wygodniejsza i łatwiejsza a przypadku taśm RGB jest to produkt wymagany do poprawnego działania.
