Blog oświetlenie
Famlight - piękno szkła, magia światła
Profile aluminiowe Lumines
Zestaw podstawowy Sting Plug & Shine IP67 24V PAULMANN
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Outdoor Plug & Shine Sting podstawowy 3000K 3x6W 24V PAULMANN - 4000870936962
Wystarczy je rozpakować, podłączyć i cieszyć się światłem w ogrodzie: w komplecie podstawowym lamp Plug & Shine Sting znajdziesz trzy oprawy ze szpikulcami do wbicia w ziemię, zasilacz transformatorowy i przewód przyłączeniowy. Oprawy dają ciepłe, białe światło. To idealny początek przygody z oświetleniem przydomowym. Oprawy te idealnie podkreślą rośliny i elementy małej architektury ogrodowej — kierunek padania światła każdej z opraw można ustawić wedle upodobań. Oprawy są całkowicie odporne na warunki pogodowe. Instalację opraw Plug & Shine można rozbudować o kolejne elementy systemu.
Specyfikacja:
| Montaż | Podłogowy |
|---|---|
| Zawiera źródło światła | Tak |
| Źródło światła | LED, niewymienne |
| Liczba źródeł światła | 3 |
| Oprawka | Brak |
| Materiał | Alu |
| Kolor | Antracyt |
| Kolor obudowy | Antracyt |
| Materiał klosza | Szkło przezroczyste |
| Rodzaj napięcia | DC |
| Napięcie znamionowe | 230/24 V |
| Zawiera osprzęt | Nie |
| Stopień ochrony (IP) | IP67 |
| Klasa ochronności | II |
| Podział światła | Brak |
| Regulowane | Nie |
| Możliwość ściemniania | tak |
| Klasa efektywności energe | F |
| Średnia trwałość | 30000 h |
| Strumień świetlny | 270 lm |
| Barwa światła | Biały |
| Temperatura barwowa | 3000 K |
| Długość | 5000 mm |
| Wysokość | 290 mm |
| Do ogrodu | TAK |
| Gwarancja | 5 lat |
OŚWIETLENIE OGRODOWE PLUG&SHINE
Wymarzony ogród, to idealne miejsce, gdzie można się zrelaksować czy celebrować czas z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli chcemy korzystać z uroków ogrodu także w godzinach wieczornych czy nocnych, musimy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Można zrobić to samodzielnie, łatwo i bezpiecznie, a umożliwi nam to – Plug & Shine – praktyczny i elastyczny wtykowy system oświetlenia zewnętrznego.
Plug & Shine to system oświetlenia ogrodowego firmy Paulmann charakteryzujący się wysoką skutecznością świetlną oraz łatwym montażem wtykowym. To świetne rozwiązanie do indywidualnej aranżacji oświetlenia ulubionych zakątków i roślin wokół domu, w ogrodzie i na tarasie. Co go wyróżnia?
- Jest bezpieczny dla dzieci i zwierząt
Niskonapięciowy system przewodów 24 V gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. W przeciwieństwie do systemów 230 V nie stanowi zagrożenia dla dzieci i zwierząt. Kable wyróżniają się IP 68, które zabezpiecza je przed skutkami długotrwałego zanurzenia w wodzie. Najlepszym dowodem ich trwałości jest 5-letnia gwarancja na cały system.
- Łatwa instalacja
Stałonapięciowy system przewodów na 24V gwarantuje bardzo łatwą instalację. W przeciwieństwie do instalacji 230V system Plug & Shine nie wymaga kopania głębokich, wielokrotnie zabezpieczonych rowów. Kable systemu Plug & Shine można układać również na powierzchni podłoża, chowając je między trawą, pod kamieniami czy za krzewami. Zabezpieczenie IP 68 gwarantuje maksymalną ochronę przed wnikaniem wody. Paulmann zadbał o wysokiej jakości zabezpieczenie przed działaniem warunków atmosferycznych mogących wpłynąć na bezpieczeństwo instalacji, jak i uniwersalność montażu, która pozwala na ułożenie kabli również na powierzchni.
System Plug & Shine, dzięki bogatej ofercie, umożliwia oświetlenie ścieżek, traw, krzewów i drzew, a także ścian i ogrodzenia ogrodowego, oczka wodnego czy części wypoczynkowej.
Samodzielna budowa systemu oświetlenia ogrodu
Na początek przygody z systemem możesz wybrać jeden z wielu zestawów podstawowych. Zestawy typu Starter są dobrą bazą wprowadzającą do systemu i zawierają 3 oprawy, kabel o długości 5 m z 4 wyjściami oraz transformator. Zestaw podstawowy można potem rozbudować o kolejne elementy.
W kilku krokach można samodzielnie skonfigurować wymarzony zestaw:
- Wystarczy wybrać miejsca, które chcesz oświetlić i dobrać oprawy.
- Następnie zaplanuj połączenie przewodów.
- Na koniec dodaj transformator według wymaganego poboru mocy.
Jeśli chcesz zmieniać kolory, przyciemniać lub rozjaśniać oprawy możesz dodatkowo dobrać również sterowniki.
LED w ogrodzie
Wydajnymi i trwałymi oprawami led Plug & Shine można sterować za pomocą aplikacji, pilota lub głosowo. Co ciekawe, można też dostosować barwy światła do nastroju – mogą być np. niebieskie lub różowe. Możesz też płynnie sterować barwą światła w zakresie od białego światła dziennego do ciepłej bieli. Obwody grupowe można zdefiniować indywidualnie, tak aby każda oprawa odpowiadała dokładnie Twoim pomysłom.
Zwolennicy inteligentnego domu będą zadowoleni, ponieważ gamę Paulmann Plug & Shine można rozszerzyć o kontroler Zigbee. Oznacza to, że oświetlenie ogrodowe można łatwo skonfigurować z bramkami Zigbee 3.0 innych producentów, np. Amazon Echo Plus. Dzięki sterowaniu w tym systemie można nie tylko ściemniać czy wyłączać oprawy, ale także ustawiać wybraną barwę światła w oprawach RGBW.
Innowacyjny system ogrodowy Paulmann Plug & Shine to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących oświetlenia, które dopasuje się do potrzeb ich ogrodu. Paulmann zadbał o wysokiej jakości zabezpieczenie przed działaniem warunków atmosferycznych, mogących wpłynąć na bezpieczeństwo instalacji, jak i uniwersalność montażu, która pozwala na ułożenie kabli również na powierzchni. Dzięki temu systemowi sprawisz, że ogród będzie świecił pełnym blaskiem w każdym momencie.
