Blog oświetlenie
Famlight - piękno szkła, magia światła
Profile aluminiowe Lumines
Taśma PRIME 600 LED COB 8W CCT 24V Linia światła
Opis
Taśma LED 600 COB 24V 2700K-6500K CCT 8W IP20 2PIN 5mm 5m 640lm/m PRIME - 5905378205727
Taśma LED COB 600 24V 2700K-6500K 2PIN CCT 8W to produkt marki LED line PRIME, który zapewni Ci doskonałe oświetlenie w dowolnym pomieszczeniu Dzięki możliwości regulacji temperatury barwy światła w zakresie od 2700K do 6500K, możesz dostosować atmosferę do swoich preferencji.
Taśma posiada funkcję ściemniania, co pozwala na jeszcze większą kontrolę nad intensywnością światła. Dzięki wysokiej wydajności świetlnej oraz klasie efektywności energetycznej G, taśma LED COB 600 zapewnia oszczędność energii i długotrwałe użytkowanie Produkt cechuje się również wysokim współczynnikiem trwałości oraz kątem świecenia wynoszącym 120 stopni, co zapewnia równomierne i efektywne oświetlenie.
Dodatkowo, taśma jest kompatybilna z ściemniaczem typu PWM. Taśma LED COB 600 24V 2700K-6500K 2PIN CCT 8W jest idealnym rozwiązaniem do zastosowań wewnątrz pomieszczeń, dzięki czemu możesz stworzyć wyjątkową atmosferę w swoim domu, biurze czy restauracji Dzięki wysokiej jakości materiałów oraz trwałości, możesz być pewny, że produkt spełni Twoje oczekiwania i będzie służyć przez wiele lat..
| Klasa Energetyczna 2019/2015 | G |
| Gwarancja | 5 |
| Moc | 8 W / m |
| Napięcie | 24 V DC |
| Temperatura barwy światła | 2700-6500 K |
| Barwa światła | Biała |
| Klasa szczelności | IP20 |
| Sekcja cięcia | 2 cm |
| Wydajność świetlna | 80lm |
| Funkcja ściemniania | PWM |
| Kroki MacAdama | ≤3 |
| Całkowity strumień świetlny (metr) | 640 |
| Prąd (metr) | 0,33 |
| Współczynnik odwzorowania barw CRI | 90 |
| Kąt świecenia | 120 |
| Typ diody | COB |
| Ilość diod | 600 |
| Kompatybilny typ ściemniacza | PWM |
| Laminat (kolor) | Biały |
| Laminat (grubość) | 2 |
| Typ taśmy klejącej | 3M 300 LSE |
| Trwałość | 100 000 h |
| Ilość cykli włącz/wyłącz | 50000 |
| Czas nagrzewania lampy do 60% | 1 |
| Temperatura pracy | -20÷45 |
| Do zastosowań | Wewnątrz pomieszczeń |
| Wysokość | 2,5 |
Zastosowanie taśm LED ze względu na barwę światła:
Barwa ciepła (2700K – 3500K) – świetnie sprawdza się w pomieszczeniach sprzyjających wypoczynkowi.
Barwa neutralna (4000K – 4500K)- jest najbardziej zbliżona do światła dziennego, dzięki czemu oddanie barwy przedmiotów jest najbardziej rzeczywiste . Przeznaczona do miejsc, gdzie nasz narząd wzroku będzie wystawiony na wysiłek. Pobudza do działania i sprzyja skupieniu się, zalecana do użytku domowego oraz biurowego.
Barwa zimna ( 5500K- 11000K)- barwa dająca światło intensywnie zimne, wprowadzające poświatę w odcieniu zbliżonym do błękitu. Najczęściej stosowana jako oświetlenie reklam, oświetlenie w gabinetach czy marketach.
Podana cena dotyczy odcinka 1m. 1m to najmniejsza ilość jaką można kupić. (oczywiście taśmę można skrócić we własnym zakresie) np. chcąc zakupić 3m taśmy należy w rubryce ilość wpisać cyfrę 3. Maksymalna długość taśmy w jednym kawałku to 30 m.
Niezbędnym produktem , który należy zakupić aby taśma LED działała jest zasilacz do taśm LED. W zależności od jej wybranego rodzaju, będzie to zasilacz na 12V lub 24V. Dodatkowym elementem są profile aluminiowe. Stosuje się jako wykończenie i nadanie estetyki montowanemu oświetleniu LED. Spełnia również bardzo ważną rolę jaką jest odpowiednie odprowadzanie ciepła, które jest wydzielane przez taśmy LED. Profile aluminiowe LUMINES występują w pięciu kolorach: czarny, biały, inox, srebrny anodowany, srebrny surowy. W naszej ofercie dostępne są również sterowniki do taśm LED, dzięki którym obsługa oświetlenia będzie wygodniejsza i łatwiejsza a przypadku taśm RGB jest to produkt wymagany do poprawnego działania.
